Baznīcu nakts šogad tiešsaistē

Lai arī vēl nav zināmi noteikumi, kas varētu precizēt ierobežojumus sakarā ar vīrusa Covid-19 izplatību pēc 12. maija, “Baznīcu nakts” organizatoru komanda atsaucas valsts institūciju rekomendācijām un pievienojas kopīgai iniciatīvai izvairīties no kultūras pasākumu rīkošanas klātienē šajā pavasarī. Tāpēc Baznīcu nakts šī gada 30. maijā norisināsies tiešsaistē.

„Tradīcijām bagātais kristīgās kultūras notikums Baznīcu nakts šogad norisināsies attālināti – tā būs “Baznīcu nakts Tavā ekrānā”. Neraugoties uz apstākļiem, „Baznīcu nakts” tīmekļa vietnē un sociālo tīklu platformās esam plānojuši virtuāli apvienot vairāku konfesiju, dažādu Latvijas novadu draudzes un savu iespēju robežās piedāvāt tiešraidēs mākslinieciskus priekšnesumus, diskusijas, lūgšanas un citus kristīgo kultūru veicinošus pasākumus. Mūsu uzdevums paliek nemainīgs – arī šogad radīt līdz šim tik pierasto “Baznīcu nakts” notikuma klātbūtnes efektu,” skaidro Baznīcu nakts komandas pārstāve Baiba Špēra-Špora. „Šo virtuālo notikuma formātu uztveram kā patīkamu izaicinājumu, kas nākotnē varētu palīdzēt pilnveidot tradicionālo “Baznīcu nakts” notikuma standartu, kā arī veicināt kristīgo draudžu aktīvāku iesaistīšanos dažādos pasākumos, kuros tiek izmantotas tehnoloģijas, kas arī kristīgajā vidē kļūst arvien populārākas.”

“Baznīcu nakts” notikuma atklāšanas tiešraide no Siguldas katoļu baznīcas priestera Riharda Rasnača vadībā notiks 30. maijā pl. 18, iezvanot baznīcas zvanus jau pl. 17.50. Visi “Baznīcu nakts” tiešsaistes apmeklētāji varēs vērot notikumu savu viedierīču ekrānos mājas lapā baznicunakts.lv un sociālo tīklu kontā Facebook.

Gatavojoties 30. maija vakaram, sociālo tīklu kontos plānots publicēt intervijas ar kristīgo draudžu pārstāvjiem, priesteriem, mācītājiem, misionāriem, kā arī, atsaucoties draudžu iniciatīvai, kopīgi veidot vēsturisku ieskatu par dievnamiem.

Šajā gadā „Baznīcu nakts” notikumu caurvīs kopīgs motīvs un tēma “Dieva stāsts”, kas aicinās domāt, kas esmu es pats un kāda ir mana vieta un loma Dieva stāstā, un kāds ir manis paša stāsts attiecībās ar Dievu.

Akcija “Apceļo baznīcas”, kas šogad pirmo reizi tika plānota vienlaikus ar “Baznīcu nakts” notikumu, sekojot valstī noteiktajiem pulcēšanās ierobežojumiem un rekomendācijām, tiek pārcelta uz nākamo gadu.

Aktuālā informācija un vēlāk arī pasākumu norises programma būs publicēta mājaslapā www.baznicunakts.lv un sociālo tīklu profilos.

Baiba Špēra-Špora, Baznīcu nakts komandas pārstāve

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti