Atbalsti Covid-19 pandēmijā cietušos trūcīgos pasaules reģionos

Pēc Svētā Tēva Franciska lūguma Cilvēka integrālās attīstības dikastērijs ir izveidojis īpašu komisiju COVID-19 pandēmijas sociālo, kultūras un ekonomisko seku izpētei un novēršanai. Komisijas viena no darba grupām sadarbojas ar „Caritas Internationalis“, kas, lai sniegtu efektīvu un nekavējošu atbalstu tiem reģioniem, kuros tas visvairāk nepieciešams, ir izveidojis COVID-19 reaģēšanas fondu (COVID-19 Response Fund).

„Caritas Internationalis“ pārstāvji norāda, ka šis fonds, kas sākotnēji izveidots uz sešiem mēnešiem, sniegs atbalstu Katoļu Baznīcas organizāciju aizsāktajiem projektiem vietās, kur vīrusa Covid-19 pandēmijai varētu būt daudz dramatiskākas sekas nekā Eiropā, piemēram Āfrikā, Tuvējos un Vidējos Austrumos, kur valda nabadzība, cilvēki cieš nemitīgos bruņotos konfliktos, kur trūkst atbilstošas medicīnsikās aprūpes. Pirmkārt, fonda atbalstīto projektu lokā būs veselības aprūpes pakalpojumi, tostarp, infekciju kontrole un prevencija, pieeja dzeramajam ūdenim, personīgo aizsardzības līdzekļu nodrošināšana utml. Tapat fonds atbalstīs projektus, kuru mērķis ir mazināt Covid-19 izplatību sociālu kontaktu ceļā.

„Caritas Internationalis“ ģenerālsekretārs Aloīzijs Džons (Aloysius John) uzsver, ka diemžēl atseviškos reģionos cilvēki nespēj aptvert pandēmijas apmērus un līdz ar to neievēro drošības pasākumus, jo viņu primārās rūpes ir nenomirt badā. Šajās vietās „Caritas“ un citas labdarības organizācijas ir tās, kas sniedz svarīgu atbalstu ikdienas vajadzību nodrošināšanā un arī infekciju izplatības prevencijā. Taču atsevišķās vietās, piemēram, Jeruzālemē jau tagad „Caritas“ dzīvo praktiski bez finansēm un riskē pārtraukt pakalpojumu sniegšanu vismaz 500 ģimenēm, kas atrodas grūtībās.

„Šodien esam vienoti bailēs, bet mums būtu jābūt vienotiem arī solidaritātē universālā brāļu mīlestībā. Vienīgais veids, kā cīnīties pret šo pandēmiju ir būt vienotiem šī lielā cilvēces izaicinājumu priekšā,“ uzsver A. Džons.

Covid-19 reaģēšanas fondu var atbalstīt, ziedojumus ( ar norādi: Covid-19 fondam) pārskaitot „Caritas Latvija“ vai arī ziedojot „Caritas Internationalis“ mājaslapā.

LRKB IC

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti