“Garīgajā impulsā” šogad par pusaudžu morālās kompetences veicināšanu

Rīgas Augstākā reliģijas zinātņu institūta (RARZI) Katehēzes metodiskais centrs šoruden seminārā “Garīgais impulss 9” turpinās iepriekšējā seminārā aizsākto tēmu par pusaudžu katehēzi. Šogad semināra tēma būs “Pusaudžu morālās kompetences veicināšana katehēzē un skolā.”. Semināra moto ir vārdi no Lūkas evaņģēlija: “Un Jēzus pieņēmās gudrībā un gados, un žēlastībā pie Dieva un cilvēkiem.” (Lk 2, 52)

 

Semināra laikā paredzētas vairākas lekcijas, sarunas, būs laiks arī garīgai atajunotnei Svētās Mises laikā. Pirmajā semināra dienā plānotas divas lekcijas. Par tikumisko audzināšanu inkulturācijas procesā stāstīs Liepājas Katoļu pamatskolas direktors tēvs Sergejs Dominiks Ivanovs OP. Katehēzes metodiskā centra vadītāja Lolita Ērgle iepazīstinās ar pusaudža audzināšanas vadlīnijām, kuras iekļautas jau Lūkas evaņģēlijā. Otrajā pasākuma dienā

Latvijas Universitātes Pedagoģijas zinātniskā institūta vadošais pētnieks Manuels Fernandezs lasīs lekciju “Tikumiskā audzināšanas aktualitāte izglītībā. Tikumiskās audzināšanas programma.” Priesteris Andris Ševels MIC dalīsies savās pārdomās par audzināšanu mīlestībā, bet RARZI kapelāns tēvs Gintaras Vitkus SJ stāstīs par pusaudžu sirdsapziņas formāciju. Dienu noslēgs Edgara un Ingas Svētiņu labās prakses piemērs par pusaudžu vērtībizglītību Dimzēnos.

 

Piedalīties seminārā aicināti priesteri, katehēti un skolotāji, kuru darbs saistīts ar izglītības jomu, īpaši ar pusaudžiem. Pasākums RARZI telpās Rīgā, Katoļu ielā 16 sāksies piektdien, 23. oktobrī, pl. 15 un noslēgsies 24. oktobra pēcpusdienā ap pl. 16.

 

Pieteikties semināram var līdz 17. oktobrim, rakstot L. Ērglei uz e-pastu: lolita_ergle@inbox.lv vai zvanot uz tālruni: 29527064. Piesakoties jānorāda vārds, uzvārds, draudze vai skola, tālruņa numurs un e-pasts, kā arī uz RARZI bankas kontu (LPU FILIĀLE RARZI, bankas konts: LV25HABA0001408056042) jāpārskaita dalības maksa 25 eiro apmērā, ja semināra laikā nepieciešamas naktsmājas, bet 15 eiro apmērā, ja naktsmājas nav nepieciešamas. Maksājuma mērķī jānorāda: Impulss 9. Dalības maksa ar naktsmājām vai dalības maksa bez naktsmājām. Nakšņot varēs Katoļu ielas 16 telpās. 

Semināra dalībnieki saņems apliecību par 16 stundu izglītības programmu. 

 

Pasākumu finansiāli atbalsta Vācijas katoļu organizācija “Bonifatiuswerk”.

 

KABIA

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti