Katoļu ģimnāzijas absolventi tiekas ar arhibīskapu

Šodien Rīgas arhibīskapu metropolītu Zbigņevu Stankeviču apciemoja Rīgas Katoļu ģimnāzijas absolventi, kas 12. klasi beidza šopavasar. Tradicionāli sekmīgākie ģimnāzijas dažādu klašu skolēni maijā tiekas ar arhibīskapu, taču šogad ieviesto ierobežojumu dēļ šis pasākums pavasarī tika atcelts, skaidroja ģmnāzijas direktore Anna Jermakoviča.

Šodien uz arhibīskapa rezidenci Vecrīgā devās tikai 12. klases absolventi, lai pastāstītu par saviem nākotnes plāniem un iecerēm. Kā informēja A. Jermakoviča, 80% aizvadītā mācību gada absolventu ir sekmīgi iestājušies un turpinās studijas Latvijas augstskolās. Četri sākuši studijas dažādās Latvijas Universitātes fakultātēs, no kuriem trīs ir uzņemti budžeta grupās, bet viens maksas grupā, bet ne slikto rezultātu dēļ, bet gan tādēļ, ka nav Latvijas pilsonis. Viens absolvents uzņemts Vidzemes augstskolā, divi Alberta koledžā, bet vēl viens biznesa, mākslas un tehnoloģiju augstskolā „RISEBA“.

Skolas direktore stāsta, ka līdz šīs nedēļas beigām skolā vēl notiek dokumentu kārtošana un pieteikšanās mācībām klātienē, mājmācībā, kā arī tālmācībā. Kā izrādās, pavasarī, kad mācības notika tālmācības režīmā, ģimnāzijas skolēni un skolotāji jaunajai sistēmai ātri pielāgojās, tāpēc arī tagad ir skolēni, kuri dažādu iemeslu dēļ pieņem lēmumu mācīties tālmācībā.

Runājot par vidusskolā piedāvātajām programmām, A. Jermakoviča atzīst, ka vislielākā interese ir bijusi par programmu „Kultūra un komunikācija“. Viņasprāt, tas nav pārsteigums, jo Rīgas Katoļu ģimnāzija tiek atpazīta sakarā ar dalību tādos pasākumos kā „Kultūras kanons“ un sarunu frestivāls „Lampa“. Turklāt arī tagad daži absolventi jau strādā sarunu festivālā „Lampa“, piedalās tā organizēšanā, bet šo piektdien, 4. septembrī, daži skolas pedagogi dosies uz „Lampu“, lai piedalītos diskusijā ar teātra elementiem „Tev būs mīlēt Raini!“. Dalība tādos pasākumos “apstiprina mūsu moto “Vairāk nekā Izglītība!”,” uzskata A. Jermakoviča.

LRKB IC

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti