Daugavpils Dieva Žēlsirdības draudzei tagad savs prāvests

1. oktobrī Rēzeknes-Aglonas diecēzes bīskaps Jānis Bulis svinēja Svēto Misi pērnā gada 27. oktobrī iesvētītajā Daugavpils Dieva Žēlsirdības baznīcā. Pirms dievkalpojuma viņš publiskoja divus dekrētus, kas pieņemti šī gada 10. septembrī. Ar pirmo dekrētu Daugavpils Ķīmiķu mikrorajonā tika kanoniski dibināta Dieva Žēlsirdības draudze, bet ar otro – tika nozīmēts jaundibinātās kopienas pirmais prāvests priesteris Aigars Bernāns, kurš līdz šim kalpoja Pieniņu un Znotiņu draudzē.

Dievkalpojuma laikā tika izteikta pateicība Rēzeknes Jēzus Sirds katedrāles draudzes vikāram priesterim Mārtiņam Kārklim, kas pēc dievnama konsekrācijas teju gadu ar lielu pazemību, mīlestību un pašaizliedzību veica pastorālo kalpojumu minētajā mikrorajonā. Savukārt sava sprediķa laikā bīskaps atgādināja par svēto Terēzi no Bērna Jēzus, kuras dienu 1. oktobrī svinam, ka arī viņas izvēlēto ceļu ar mazām lietām kalpot Dievam.

Kopā ar bīskapu Svēto Misi koncelebrēja Daugavpils dekanāta dekāns priesteris Mihails Sivickis, A. Bernāns, Daugavpils Jēzus Sirds draudzes prāvests tēvs Andris Ševels MIC, Daugavpils Dievmātes draudzes prāvests priesteris Bernards Vagalis, Rēzeknes Jēzus Sirds katedrāles draudzes vikārs M. Kārklis un Daugavpils Svētā Pētera ķēdēs draudzes vikārs un cietuma kapelāns priesteris Valērijs Oļševskis. Svinībās piedalījās arī Preiļu dekanāta dekāns priesteris Jānis Stepiņš.

Daugavpis Svētā Pētera ķēdēs draudze; Jāņa Sivicka foto un video, biedrība “Curatores”

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti