Operdziedātāja Marina Rebeka: Ar Dievu var sarunāties visur

Operdziedātāja Marina Rebeka projekta “Tiecības” ietvaros pastāstīja, ka viņas ģimene jau vairākās paaudzēs tic, un, viņasprāt, pateicoties iepriekšējo paaudžu pieredzei, šī ticības dāvana nonākusi arī līdz viņai. Turklāt ir bijušas situācijas, kurās ticība un lūgšana patiesi esot glābušas dzīvību.

Dziedātāja atminas vienu tādu stāstu, kas saistīts ar viņas vectēva māsu Rutu. Izsūtījumā Sibīrijā viņa esot saslimusi ar tīfu. Kundze M. Rebekai stāstījusi, ka gulējusi praktiski uz nāves gultas un esot atnācis garīdznieks. Viņš atnesis nelielu Dievmātes ikonu un aicinājis palūgties. Pēc kopīgās sirsnīgās lūgšanas viņš esot aizgājis, bet Ruta esot pakāpeniski atlabusi. Un tā līdz pat savai nāvei sirmā vecumā šo dāvāto ikonu viņa nēsājusi līdzi.

M. Rebeka arī pastāstīja, ka viņas vectēva vectēvs esot bijis Pareizticīgās baznīcas garīdznieks Liepājā. Cik viņa sevi atminoties, arī visai ģimenei ticība esot bijusi būtiska, taču tas nenozīmēja, ka visi bijuši vienmēr aktīvi baznīcā gājēji. Arī viņa pati atzīst, ka, ņemot vērā sava darba grafiku, ceļojumus, ne vienmēr varot aiziet uz dievkalpojumiem, bet tad, kad ir iespēja to izdarīt, viņa nešķirojot, uz kuras konfesijas dievnamu iet.

Dziedātāja uzskata, ka baznīca ir vieta, kura cilvēkus apvieno, kur var atnākt līdzsvaroties, iedegt svecīti, lūgties. Tai pat laikā, viņasprāt, Dievu varot atrast un ar viņu sarunāties arī citur. Jebkur, kur cilvēks dodas. Kā piemēru M. Rebeka min savas draudzenes vecmāmiņu, kura teikusi, ka Sibīrijā līdz baznīcai ne vienmēr esot bijis iespējams nokļūt. Kad mazmeita jautājusi, kā vecmāmiņa lūgusies, viņa atbildējusi, ka aizgājusi savā stūrītī un no sirds parunājusi ar Dievu, ticot, ka Dievs viņas lūgšanu ir dzirdējis. Arī M. Rebeka uzskata, ka ar Dievu var sarunāties ne tikai dievkalpojumā, bet ar saviem vārdiem lūgšanā, kas nāk no sirds.

Dziedātāja tāpat  uzsver, ka lūgšanā, viņasprāt, ļoti būtiska esot pateicība Dievam par to, kas mums jau ir dots. “Protams, vienmēr var kaut ko vairāk gribēt, vienmēr var pēc kaut kā vairāk tiekties, bet ir skaisti apzināties to pozitīvo un to skaisto, kas tiešām dzīvē katram ir,” teic M. Rebeka.

Sociālo mediju informatīvā kampaņa “Tiecības” ir 12 dokumentālo video sērija, kuras mērķis aktualizēt sabiedrībā tēmu par ticības un garīguma nozīmi cilvēka dzīvē un rosināt atklātu diskusiju par Dieva jeb Augstākā spēka klātesamību un Viņa ietekmi uz cilvēka ikdienas gaitām.

Visus līdz šim publicētos video sižetus vari noskatīties ŠEIT!

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti