Tēvs Jānis Meļņikovs: Ticība un garīgums ir ļoti personiskas lietas cilvēka dzīvē

Video projekta “Tiecības” ietvaros, stāstot par ticības ienākšanu un nozīmi savā dzīvē, jezuītu priesteris Jānis Meļņikovs dalījās arī savās pārdomās, kāpēc, viņaprāt, ticība un garīgums ir katra cilvēka intīma sfēra. Tēvs Jānis norādīja, ka pat tad, ja ticība un garīgums tiekot nodoti no paaudzes paaudzē, pat tad ja tie ir cilvēka pamatu pamats, šīs abas jomas tomēr ir ļoti personiskas.

Viņš pat pauda uzskatu, ka tādā gadījumā, ja cilvēkam garīgums un ticība nav dziļi personiskas lietas, tad mēs varot runāt par ticības un garīguma imitāciju. Tādos gadījumos ticību un garīgumu varot salīdzināt ar Bībelē rakstītajiem vārdiem: “balināti zārki”, “augs bez saknēm”, “čaula bez satura”. Viņaprāt, tādos gadījumos garīgumam un ticībai neesot personiskas, intīmas pieredzes.

No otras puses, viņš atzina, ka cilvēku mēdzot saukt par sociālu būtni, kas izpaužoties arī ticības un garīguma sfērā, jo cilvēks kaut kādā veidā izdzīvojot ticības un garīguma sociālo aspektu. Institūcija jeb Baznīca, pēc viņa sacītā, esot kā ietvars, bet katram cilvēkam jābūt sirds un dvēseles atbildei, lai garīgums un ticība varētu cilvēku balstīt ikdienas gaitās.

Sociālo mediju informatīvā kampaņa “Tiecības” ir 12 dokumentālo video sērija, kas veidota ar mērķi rosināt sabiedrību kļūt atklātākiem, brīvākiem, drosmīgākiem veidot sarunas ar līdzcilvēkiem par savu ticību, iekšējo pārliecību par Dievu; rosināt sabiedrību veidot dialogu un dalīties pieredzē par Dieva klātbūtnes piedzīvošanu un saskarsmi ar Augstāko savā dzīvē.

Visus līdz šim publicētos video sižetus vari noskatīties ŠEIT!

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti

Ticība kā dzīves telpa

Turpinām lasītājus iepazīstināt ar gadagrāmatas “Katoļu Kalendārs 2021” rakstiem. Šoreiz piedāvājam Latvijas Universitātes Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas faktultātes vadošā pētnieka

Lasīt vairāk »