Jūnijā “Katoļu Baznīcas Vēstnesis” aicina sapņot

Šonedēļ iznācis žurnāla “Katoļu Baznīcas Vēstnesis” jūnija numurs. “Vēstneša” jūnija numura tēma ir “Sapņi”. “Sapnis vasaras naktī. Šie vārdi man skan, domājot par motivāciju pievērsties sapņu tēmai tieši vasarā. Vakari ir gaismas pielieti arī Rīgas ielās. Saules stari spoguļojas senāku un jaunāku
māju fasādēs. Pastaigas laikā gribas celt galvu augstāk, lai ievilktu plaušās pēc ceriņiem un
maijpuķītēm smaržojošo gaisu un pamielotu acis ar krāsām, katru dienu nedaudz citām, kuras saules stari veido uz jumtiem, balkoniem, logiem,” redaktora slejā vēlmi pievērsties sapņu tēmai ieskicē redaktore Ingrīda Lisenkova. Tomēr izdevumā runa nav tikai par tiem sapņiem, kurus redzam naktī, bet arī par tiem sapņiem un idejām, kas mūs ceļ spārnos, vairo mūsu sirdīs ilgas, ir iedvesma dažādiem sasniegumiem.

Numura tēmu izvērš māsas Emanuēlas SJE raksti. Viens no tiem ir: “Kristietis un sapņi”, kurā citastarp tiek meklēta atbilde uz to, kā izšķirt, vai sapnis ir bijis Dieva sūtīts. Otrā rakstā māsa pievēršas cilvēku ilgām un ar atvērtām acīm izssapņotajiem sapņiem. Par sapņu nozīmi Svētajos Rakstos un Dieva runāšanu uz cilvēku ar sapņu starpniecību intervijā stāsta tēvs Tadeušs Cesļaks SJ, bet Diāna Mekša stāsta par savu izsapņoto sapni, kas, pateicoties citiem cilvēkiem, kuriem bijis līdzīgs sapnis, kopīgā darbā ir kļuvis par īstenību.

Žurnālā ārpus numura tēmas ir vēl vairākas rubrikas. Šoreiz izdevumā ir intervija ar Mātes Terēzes tuvākmīlestības ordeņa žēlsirdības misionāri māsu Venisu no Latvijas, kura aizvadītā gada decembrī Romā salika mūža solījumus. Intervijā viņa stāsta par savu aicinājuma ceļu. Šogad aprit 100 gadi kopš tika nodinātas Svētā Krēsla un Latvijas valsts diplomātiskās attiecības, tāpēc rubrikā “Jubileja” ir raksts par aizvadītajā mēnesī Romā atvērto izdevumu “100 gadi patiesuma un uzticēšanās garā. Diplomātiskās attiecības starp Latvijas Republiku un Svēto Krēslu”, kura eksemplāru Valsts prezidents Egils Levits savas vizītes Vatikānā laikā uzdāvināja pāvestam Franciskam.

“Katoļu Baznīcas Vēstneša” 40 lapaspusēs lasītāji, arī vismazākie, atradīs vēl vairākus citus interesantus rakstus. Žurnāla vāku šoreiz rotā Kokneses dievnama fotogrāfija, jo rubrikas “Mana draudze” veidotāja Dace Stirāne šoreiz viesojās Kokneses draudzē.

KABIA

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti