Priesteris Edgars Cakuls: Lūgšana – galvenais spēka avots

Piektajā projekta “Tiecības” video savās pārdomās par ticību un garīgumu dalās Rīgas Vissvētākās Trīsvienības draudzes prāvests Edgars Cakuls. Sarunas laikā viņš norāda arī uz lūgšanas īpašo vietu katra kristieša, īpaši garīdznieka dzīvē.

Priesteris skaidro, ka katoļu priesteriem esot īpaša privilēģija – tā ir Baznīcas uzticēta misija lūgties regulāri. Priesteru īpašo ceļabiedru lūgšanā saucot par breviāru. Breviārā ir apkopotas lūgšanas, kas priesteri, garīgās kārtas pārstāvjus, kā arī ikvienu ticīgo varot pavadīt katru dienu. Viņaprāt, breviārs palīdzot arī disciplinēt sevi lūgšanai. Priesteris atzīst, ka lūdzoties pārāk maz, ka savā dzīvē dažkārt sajūtot tieši lūgšanas trūkumu. Viņš uzskata, ja neesot lūgšanas kā saiknes ar Dievu, tad, ņemot vērā, ka “daba tukšumu necieš”, parādoties dažādi kompensācijas mehānismi. Tāpēc vienmēr esot jāmeklē laiks un iespēja lūgšanai.

E. Cakuls ir pārliecināts, ka lūgšana esot galvenais spēka avots, lūgšana nozīmējot atrast saikni ar Dievu un gūt no Viņa spēku, jo lūgšana neesot mūsu personiskie “buramvārdi”, kas mainīšot mūsu dzīvi. Tikai Dievs varot mainīt mūsu dzīves, darīt tajās savu darbu. Turklāt par lūgšana pavadoni jākļūstot ticībai. Lūgšana esot nevis automātiski jāskaita, bet gan tajā no sirds jāmeklējot Dievu, caur lūgšanu jācenšoties Dievu, šo bezgalīgā spēka avotu, sasniegt.

Priesteris pauž prieku par to, ka Dievs ļaujot viņam savā ikdienā, arī grūtībās Viņu sajust. Esot fantastiski apzināties, ka Dievs tiešām katram cilvēkam ir līdzās, neraugoties uz to, ka cilvēku ir tik daudz, teic E. Cakuls. Viņa pieredze rādot, ka Dievs mēdzot parādīties un atklāties arī pavisam ikdienišķās situācijās. Un šādi dienas brīnumi viņam palīdzot veidot turpmākās attiecības ar Dievu

Sociālo mediju informatīvā kampaņa “Tiecības” ir 12 dokumentālo video sērija, kas veidota ar mērķi rosināt sabiedrību kļūt atklātākiem, brīvākiem, drosmīgākiem veidot sarunas ar līdzcilvēkiem par savu ticību, iekšējo pārliecību par Dievu; rosināt sabiedrību veidot dialogu un dalīties pieredzē par Dieva klātbūtnes piedzīvošanu un saskarsmi ar Augstāko savā dzīvē.

Visus līdz šim publicētos video sižetus vari noskatīties ŠEIT!

KABIA

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti

Ticība kā dzīves telpa

Turpinām lasītājus iepazīstināt ar gadagrāmatas “Katoļu Kalendārs 2021” rakstiem. Šoreiz piedāvājam Latvijas Universitātes Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas faktultātes vadošā pētnieka

Lasīt vairāk »