RARZI direktore saņēmusi pāvesta apbalvojumu

Šī gada 10. jūnijā Rīgas Augstākā reliģijas zinātņu institūta (RARZI) direktore Žanete Narkēviča saņēma pāvesta apbalvojumu “Pro Ecclesia et Pontefice” (Par Baznīcu un pāvestu) par viņas daudzpusīgo ieguldījumu vietējās katoļu kopienas dzīvē daudzu gadu garumā. Apbalvojumu Ž. Narkēvičai pasniedza apustuliskais nuncijs Baltijas valstīs arhibīskaps Petars Antuns Rajičs pasākuma laikā, kas bija veltīts Latvijas Republikas un Svētā Krēsla attiecību simtgadei.

Pontifikālo apbalvojumu “Pro Ecclesia et Pontefice” iedibināja pāvests Leons XIII 1888. gada 17. jūlijā ar apustulisko vēstuli “Quod Singulari Dei Concessu”, lai pateiktos tiem, kas piedalījās viņa priesterības zelta jubilejas svinību organizēšanā. Mūsdienās tas tiek piešķirts lajiem un klēram, lai īpašā veidā izceltu viņu kalpojumu Baznīcai un pāvestam. Kopš Pāvila VI pontifikāta krusta formas medaļā ir attēloti svētie apustuļi Pēteris un Pāvils.

Šo apbalvojumu par ilggadējo un nesavtīgo kalpojumu Baznīcai 2015. gadā saņēma māsa Silvija Krivteža, “Vatikāna Radio” programmas latviešu valodā vadītāja.

KABIA; Foto: Vitolds Gabrāns, Ārlietu ministrija

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti