Adventa kalendārs, lai gatavotos Kristus dzimšanas svētkiem

Šo svētdien, 28. novembrī, sāksies Adventa laiks, kad sāksim gatavoties Kristus dzimšanas svētkiem. Šo svētdien iedegsim pirmo sveci Adventa vainagā, daudzos dievnamos tiks svētīti Adventa vainagi. Jau vairākus gadus Radio Marija Latvija un Katolis.lv šai laikā aicina gatavoties Kristus dzimšanas svētkiem kopā, izmantojot Adventa kalendārā ietvertas pārdomas un lasījumus. Izņēmums nebūs arī šis gads.

Radio programmas direktors priesteris Pēteris Skudra par Adventa laiku raksta: “Šajā liturģiskajā laikā Baznīca mūs aicina lasīt dažādus Svēto Rakstu fragmentus, kuri mūs mudina meditēt par Kristus nākšanu pasaulē. Tā nav tikai atskatīšanās uz vēstures posmu, kad Kristus nebija iemiesojies un piedzimis un vēlāk nāca pasaulē; šis laiks mūs mudina saskatīt arī to, kā Kristus turpina nākt mūsu dzīvē šodien. Jēzus pie mums turpina nākt sakramentos, kurus mums dod Baznīca, jo īpaši Euharistijas sakramentā, Kristus pie mums nāk caur citiem cilvēkiem, kurus sastopam savā dzīvē, Viņu sastopam ikdienā, kad apzināmies Viņa klātbūtni, jo Viņš ir dzīvs!”

Tā kā šogad un arī nākamgad visa Universālā Baznīca turpinās gatavošanos sinodei par Baznīcu “kā kopienu, kuras locekļi dodas vienotā svētceļojumā”, šī gada Adventa kalendārā ticīgie tiks mudināti pārdomāt, kas ir Baznīca. P. Skudra norāda, ka Adventa kalendārā tiks pievērsta uzmanība šiem jautājumiem: “kas ir Dieva Baznīca, kāda tā ir un kāda ir dažādu cilvēku pieredze tajā? Advents – Kristus gaidīšanas laiks ir piemērots brīdis, kad paraudzīties uz Baznīcu un citiem cilvēkiem sev apkārt un saskatīt kā Kristus nāk pie mums caur tiem“.

Šī gada Adventa kalendāra lietotājiem būs iespēja lasīt fragmentus no Baznīcas dokumentiem par to, kas ir Baznīca, kā arī dzirdēt dažādu cilvēku liecības, kāda ir viņu pieredze ar Baznīcu un tās misiju. “Tas viss Tev ļaus iedziļināties Baznīcas noslēpumā, kurā sastopam Jēzu un kuras daļa esi arī Tu. Tāpat ceru, ka tas mudinās Tevi pašu pārdomāt, kāda ir Tava pieredze ar Baznīcu, kā Tu tajā sastopi Kristu un kāda ir Tava līdzdalība tās misijā. Lai šis Advents mums visiem ļauj labāk iepazīt Jēzu Viņa mistiskajā miesā Baznīcā, kuras locekļi mēs visi esam,” aicina P. Skudra.

Adventa kalendāram būs iespēja sekot līdzi Radio Marija Latvija mājaslapā un sociālo tīklu kontos, kā arī vietnē Katolis.lv un tās sociālo tīklu kontos. Tāpat kalendāra katras dienas pārdomu saņemšanai savā e-pastā var pieteikties ŠEIT

Jau vairākus gadus kustības “Pro Sanctitate“ pārstāves Latvijā rūpējas par to, lai arī bērniem būtu iespēja kopīgi gatavoties Kristus dzimšanas svētkiem. Adventa kalendāra ietvaros kustības “Pro Sanctitate” Latvijas kopienas Facebook KONTĀ ik dienu tiks ievietoti katrai dienai sagatavoti video. “Dienu pēc dienas dosimies ceļā uz silīti, kur Ziemasvētkos piedzimst Jēzus. Šis ir laiks, lai mācītos klausīties, lūgties, iepazīt Veco Derību, kurā Izraēļa tauta gaidīja savu Mesiju, kā arī sagatavotu mūsu sirdis Jēzus – Dieva Dēla – piedzimšanas priekam,” raksta kalendāra veidotājas. Gatavoties Kristus dzimšanai bērniem palīdzēs Adventa laika svētie, Dievmāte un Jāzeps, trīs Austrumu gudrie un Betlēmes gani.

KABIA

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti