RARZI jauno akadēmisko gadu sāk ar bīskapa Stulpina svētību

Piektdien, 9. septembrī, ar Svēto Misi Rīgas Svētā Franciska baznīcā Rīgas Augstākais reliģijas zinātņu institūts (RARZI) uzsāka jauno studiju gadu. Jaunā akadēmiskā gada atklāšanas dievkalpojumu celebrēja Liepājas diecēzes bīskaps Viktors Stulpins.

Bīskaps savā sprediķī komentēja dienas Evaņģēlija fragmentu, kurā izskan jautājums par to, vai aklais var vest aklo. Bīskaps uzsvēra, ka mūsu skolotājs nebūt nav akls. Tas ir Kristus. Taču mums nav jākļūst kā farizejiem, kas sevi uzskata par gudrākiem nekā Jēzus. Drīzāk mums ir jāiemācās paskatīties uz sevi pazemībā, ieraudzīt savus netikumus, baļķus mūsu acīs un mācīties iet tālāk mūsu ceļu ar Kristu.

V. Stulpins novēlēja, lai visi studējošie “apzinātos, ka Jēzus ir mūsu visaugstākais skolotājs. Institūts ir  līdzeklis, kurā varam saņemt labu palīdzību, lai izglītotu savu prātu un sirdi un ietu ceļu tuvāk Kristum, tādā veidā nekļūstot par tādiem, kas meklē tikai citos vainu, bet lai saprotam, ka pašiem vajag pilnveidoties”. Tā varam kļūt “līdzīgāki Kristum, kurš mūs apveltījis ar žēlastību būt šajā institūtā, iegūt zināšanas prātam un sirdij”.

RARZI pārstāve Liene Martuzāne informēja, ka šo akadēmisko gadu institūtā uzsākuši aptuveni 50 studenti. Šogad 1. kursā bakalaura programmā tika uzņemti 5 studenti, mūžizglītības kursā – 3 studenti un maģistra programmas 1. kursā – 4 studenti

KABIA; Foto: RARZI

 

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti