Gatavojoties Jubilejas gadam, izveidota īpaša mājaslapa

2025. gadā Baznīcā tiks svinēts Jubilejas gads. Gatavojoties būtiskajam notikumam, ir izveidota mājaslapa https://www.iubilaeum2025.va/, kā arī Romā notiek sagatavošanās darbi, jo tiek lēsts, ka Jubilejas gadā pilsētu varētu apmeklēt vairāk nekā 32 miljoni svētceļnieku no visas pasaules.

Mājaslapa ir pieejama deviņās valodās, un tajā jau tagad var atrast Jubilejas gada logo un himnu, vēsturi, informāciju par Svētā Pētera bazilikas un citu baziliku Svētajām durvīm, ziņas par Jubilejas gada notikumiem un citu gan gada svinētājiem, gan Romas svētceļniekiem būtisku informāciju. Šajā lapā, piemēram, sākot no septembra būs iespēja pietiekties, lai dotos svētceļojumā uz Svētajām durvīm, kas ir viens no Jubilejas gada simboliem. Ar Svēto durvju atvēršanu – šo simbolisko žestu veiks pāvests Francisks – gads sāksies.

Jubilejas gada logo redzam četras figūras, kas norāda uz cilvēci, kas nāk no četrām pasaules malām. Figūras apskauj viena otru, tādā veidā norādot uz savstarpēju solidaritāti un brālību, kurai būtu jāvalda starp cilvēkiem. Pirmā figūra ir apkērusi krustu, kas simbolizē ne tikai ticību, bet arī cerību, kura mums ir tik ļoti nepieciešama, it īpaši smagākajos dzīves brīžos. Zem figūrām logo ir redzami viļņi. Tie norāda uz to, ka mūsu dzīves svētceļojums ne vienmēr ir mierīgs. Tieši tāpēc krusts ir kā cerības enkurs, uz kuru lielajos viļņos varam paļauties. Jubilejas gada logo papildina moto: “Peregrinantes in Spem” jeb “Cerības svētceļnieki”.

Gatavojoties Jubilejas gadam, pāvests ir vēlējies, lai 2023. gads tiktu veltīts četru Vatikāna II koncila konstitūciju (Lumen Gentium, Dei Verbum, Sacrosanctum Concilium, Gaudium et spes) iepazīšanai, bet 2024. gads – lūgšanai, lai pateiktos Dievam par Viņa žēlastībām un atvērtu Viņam savas sirdis.

Jubileja ir īpašs žēlastību un piedošanas laiks, ko Baznīca ieviesa, sākot no 1300. gada. Pēdējais Jubilejas gads bija 2000. gadā, taču 2015. gadā pāvests Francisks bija izsludinājis ārkārtas Žēlsirdības jubilejas gadu. Pāvests Francisks gaidāmo jubileju dēvē par “žēlastības laiku” un novēl, lai mēs tai sagatavotos un to svinētu ar “intensīvu ticību, dzīvu cerību un darbīgu mīlestību”.

KABIA

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti