“Laudato si'” nedēļā aicina noskatīties filmu “The Letter”

Atzīmējot pāvesta Franciska enciklikas “Laudato si’” astoto gadadienu, arī šogad norisināsies “Laudato si’” nedēļa. Tās devīze šogad ir: “Cerība Zemei. Cerība cilvēcei”. Nedēļu organizē Cilvēka integrālās attīstības dikastērijs un Pasaules katoļu klimata kustības departaments, un tās mērķis ir mudināt draudzes un kopienas, kā arī ikvienu individuāli pārdomāt un padziļināt apņemšanos īstenot pāvesta dokumentā par ekoloģiju izteiktās tēzes. Šogad tās aktivitātes norisināsies no 21. līdz 28. maijam.

Vietnē https://laudatosiweek.org/ var vairāk uzzināt par šī gada “Laudato si’” nedēļas ietvaros plānotajām aktivitātēm, kā arī reģistrēt pašiem savas konferences, pasākumus, notikumus, kas plānoti nedēļas laikā. Šogad “Laudato si’” nedēļas rīkotāji kā centrālo notikumu ir izvēlējušies dokumentālo filmu “The Letter” (Vēstule). Tas ir stāsts par cilvēkiem dažādās pasaules malās, kas saskārušies ar klimata krīzes radītajām problēmām, kā arī iesaistījušies cīņā, lai glābtu mūsu planētu Zemi, kā arī viņu tikšanos ar pāvestu. Gandrīz pusotru stundu garajā filmā izskan dažādu tautu valodas, kā arī ir subtitri angļu valodā. Filmu var noskatīties ŠEIT

Vietnē https://laudatosiweek.org/ ir iespējams arī lejuplādēt materiālus, kas var noderēt, lai kopīgi ar citiem noorganizētu filmas skatīšanos savā draudzē, kopienā, kā arī citus “Laudato si’” nedēļas atzīmēšanai noderīgus materiālus.

Pievēršoties apkārtējās vides un gara ekoloģijas jautājumiem, 13. maijā Rīgā norisinājās starptautiska ekumeniska konference “Gara ekoloģija”, kuru organizēja Rīgas Augstākais reliģijas zinātņu institūts un Lutera akadēmija. Tās laikā uzmanība tika pievērsta “Laudato si’” un Bībelē paustajām atziņām attiecībā apkārtējās vides un gara ekoloģiju.

KABIA

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti