Kauņas arhibīskaps aicina uz Dievmātes svētkiem Lietuvas svētvietā Šiluvā

Pirms dažām dienām Aglonā svinējām Vissvētākās Jaunavas Marijas Debesīs uzņemšanas svētkus, kas pulcina svētceļniekus un ticīgos no visas Latvijas, kā arī pa kādam ceļotājam no citām valstīm. Savukārt pēc nepilna mēneša Dievmātei veltīti svētki notiks mūsu kaimiņvalsts Lietuvas svētvietā Šiluvā. Kauņas arhibīskaps metropolīts Kestutis Kevalas uz svētkiem aicina arī svētceļniekus no Latvijas.

Šiluvā no 7. līdz 15. septembrim tiks svinēti Vissvētākās Jaunavas Marijas dzimšanas svētki. Ielūgumā Latvijas garīdzniekiem un ticīgajiem Kauņas arhibīskaps raksta, ka šoreiz svinības ir īpašas arī tādēl, ka pirms 30 gadiem – 1993. gada 7. septembrī – toreizējais pāvests Jānis Pāvils II, apmeklējot Baltijas valstis, pabija Šiluvā, kas ir viena no Lietuvas slavenākajām svētvietām un svētceļojumu centriem.

Ticīgie un garīdznieki no Latvijas īpaši mīļi tiks gaidīti 8. septembrī, jo šajā dienā pl. 16 tiks svinēta Svētā Mise latviešu valodā, kad būs iespēja kopīgi lūgties, lai Eiropas iedzīvotāji vēlētos atjaunot savu dzīvi Kristū. Svinību galvenā diena būs svētdiena, 10. septembris. Šīs dienas tēma būs „Baznīca“. Šajā dienā galvenā Svētā Mise notiks pl. 12. To celebrēs Lietuvas bīskapi, lūdzoties par “Baznīcas vienotību, lai vienoti kā Kristus ganāmpulks mēs būtu atvērti Svētā Gara vadībai”.

Bīskapiem un priesteriem no Latvijas lūgums par savu dalību svētkos paziņot līdz 3. septembrim, rakstot uz e-pastu: kurija@kaunoarkivyskupija.lt.

Dievmātes parādīšanās Šiluvā tiek uzskatīta par senāko zināmo Dievmātes parādīšanos Eiropā. 1608. gadā šinī vietā ganiņi uz akmens redzējuši Jaunavu Mariju ar bērniņu uz rokām, gauži raudam. Šajā vietā 1913. gadā tika uzbūvēta Parādīšanās kapela, kuras altāra pamatu veido akmens, uz kura stāvējusi raudošā Jaunava. Nedaudz tālāk atrodas arī Jaunavas Marijas dzimšanas bazilika.

KABIA; Foto: māsa Marija Gude

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti