Šogad svētceļojums uz Skaistkalni virtuāli!

Jau vairāk nekā 10 gadus rīdzinieki, bet nākamajos gados arī svētceļnieki no citām Latvijas vietām, maija sākumā kājām devās uz Skaistkalni, lai piedalītos Skaistkalnes Dievmātes, Ģimeņu karalienes svētkos. Šogad svētceļojums diemžēl nenotiek, taču tā idejas autors tagadējais Salaspils draudzes prāvests Ilmārs Tolstovs šoreiz piedāvā piedalīties piecu dienu virtuālā svētceļojumā, paliekot mājās.

Priesteris skaidro, ka ideja par virtuālu svētceļojumu radusies klusās lūgšanas laikā, un tas sāksies jau šo ceturtdien, 30. aprīlī. Virtuālā svētceļojuma dalībnieki tiek aicināti šajās dienās īstenot dažādas garīgās aktivitātes. Tā 30. aprīlī pl. 9 piedzīvojums sāksies ar Svētās Mises tiešraidi no Salaspils katoļu baznīcas. Dievkalpojumam tiešraidē varēs sekot līdzi I. Tolstova Facebook un Youtube kontos, kā arī viņa blogā www.tolstovs.lv. Skatītāji saņems arī svētceļojuma ceļa vārdus. Šīs dienas pl. 17 tiešraidei varēs sekot līdzi no Baldones katoļu baznīcas. Tās laikā priesteris komentēs Jāņa evaņģēlija fragmentu (Jņ 6, 44-51), kā arī stāstīs par to, kas Vatikāna II koncila dokumentos ir teikts par māceklību.

Piektdien, 1. maijā, pl. 19 notiks nākamā svētceļojuma tiešraide, šoreiz no Vecumnieku Svētā Jāņa Pāvila II katoļu kapelas. Tajā I. Tolstovs apcerēs šī paša evaņģēlija nodaļas 52.-59. pantu, meklējot atbildi uz jautājumu: kas ir Maize. Sestdien pl. 20.45 tiešraide būs no Skaistkalnes Dievmātes sanktuārija. Šoreiz pārdomu tēma būs: „Kungs, pie kā mums iet?“ To laikā tiks skatīti Jāņa evaņģēlija 6. nodaļas 60.-69. panti.

Svētdien pl. 16 priesteris piedāvās nelielu reportāžu no svētceļojuma ceļa. Viņš sola, ka tā notiks kādā īpašā vietā, kas visiem Skaistkalnes svētceļniekiem ir labi pazīstama. Virtuālais svētceļojums noslēgsies pirmdien, 4. maijā, pl. 8 ar Svēto Misi, kas norisināsies Salaspils katoļu baznīcā. Tai tiešraidē varēs sekot līdzi Radio Marija Latvija.

Svētceļojuma organizētājs I. Tolstovs aicina visus tā dalībniekus piecas svētceļojuma dienas pavadīt pārdomās, ievērojot iespēju robežās klusumu, kā arī ik dienu laiku veltot Rožukroņa lūgšanai un Vissvētākās Jaunavas Marijas litānijai. Vēlams arī katru dienu neklātienē piedalīties Svētajā Misē.

LRKB IC

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti