KABIA jaunumi aizvadītajā pusgadā

Pirms nedaudz vairāk nekā pusgada – aizvadītā gada septembrī – Latvijas Romas Katoļu Baznīcas Informācijas centrs sāka darboties ar jaunu nosaukumu – Katoļu baznīcas informācijas aģentūra (KABIA). Pēc sešiem darbības mēnešiem vēlamies dalīties līdz šim paveiktajā.

Darbības sākumā viens no būtiskākajiem mērķiem bija uzlabot līdzšinējo KABIA mājaslapu katolis.lv, padarot to ērti lietojamu un pārskatāmu. Pusgada laikā mājaslapas sadaļā “Aktualitātes” tika publicētas vairāk nekā 250 ziņas un raksti. Tāpat šajos mēnešos lapa tika papildināta ar Baznīcas terminoloģijas skaidrojošo vārdnīcu, tika iestrādāta iespēja sekot dievkalpojumu tiešraidēm, kā arī draudžu aktivitātēm sociālajā tiklā Facebook, tika izstrādāta ziedošanas platforma ziedot.katolis.lv, kurā ir apakopota informācija par dažādiem Baznīcā būtiskiem projektiem, kuru īstenošanai ir nepieciešams finansiāls atbalsts. Pusgada laikā tika savākti vairāk nekā desmit tūkstoši eiro un noslēgti divi projekti – Radio Marija Latvija datora iegāde un izdevniecības “KALA Raksti” gatavotās Aleksandra Meņa grāmatas “Cilvēka Dēls” izdošana. Šobrīd iepriekš piedāvātajām ziedošanas funkcijām ir arī iespēja ziedot ar paypal starpniecību.

Viens no aktuālākajiem projektiem, kam nepieciešams finansējums ir Baznīcas terminoloģijas skaidrojošās vārdnīcas izveide. Šobrīd vārdnīcai ir pieejamas divas sadaļas – Baznīcas hierarhiskā struktūra un sakramenti, notiek darbs pie sadaļas “Liturģija”.

Šai laikā KABIA uzsāka un turpina īstenot sociālo mediju informatīvo kampaņu “Tiecības”, kuras ietvaros kopumā tiek veidoti 12 video sižeti, kā arī vairāki raksti. Līdz šim tika nopublicētas desmit video liecības. Tajās garīdznieki, kā arī sabiedrībā pazīstami cilvēki stāsta par ticības un garīguma nozīmi viņu dzīvē, tādā veidā aktualizējot sabiedrībā diskusiju par garīgumu un Dieva klātbūtni. Projektā piedalījās Rīgas arhibīskaps metropolīts Zbigņevs Stankevičs, Radio Marija Latvija programmas direktors priesteris Pēteris Skudra, latviešu disidente Lidija Lasmane, operdziedātāja Marina Rebeka, tieslietu ministrs Jānis Bordāns un citi.

Šī gada Lielajā gavēnī līdzīgi kā pērn KABIA sadarbībā ar Radio Marija Latvija, Mieram Tuvu un Caritas Latvija veidoja Gavēņa kalendāru, kura ietvaros ik dienu tika publicēti Svēto Rakstu fragmenti, pārdomu teksti un dažkārt arī piedāvājumi labo darbu veikšanai. Pāvesta Fanciska izsludinātā svētā Jāzepa gada ietvaros šī gada martā – svētā Jāzepa mēnesī – piedāvājām iespēju iepazīt šo Baznīcas svēto, publicējot fragmentus no O. Crespi un F. Negri grāmatas “Józef, człowiek, który prowadzi do Boga, kurus no poļu valodas tulkoja tēvs Sergejs Ivanovs OP. 

Priecājamies par aktīvajiem lasītājiem, kas seko katolis.lv Facebook kontam, sniedz savus komentārus, dalās pārdomās un emocijās. Katolis.lv Facebook kontā tika veidotas divas rubrikas – Svēto Rakstu citāti, kas atgādina katram no mums par tajos iekļautajām bagātībām, lai spēcinātu vai uzmundrinātu katru ikdienas gaitās. Esam pamanījuši, ka daudzi no jums ar nepacietību gaida atbildes uz “3 jautājumiem priesterim”. Centīsimies arī turpmāk apzināt un iepazīt priesterus, kas kalpo Katoļu Baznīcā Latvijā.

KABIA viens no būtiskiem mērķiem ir ar vietnes katolis.lv starpniecību sniegt informāciju par svarīgiem notikumiem Baznīcā Latvijā un pasaulē, dāvāt pieeju vienotai draudžu, garīdznieku, reliģisko kopienu un organizāciju datu bāzei, kā arī piedāvāt īsu ceļvedi lūgšanas un ticības dzīvē. Lai to nodrošinātu, ir nepieciešams arī finansiāls ieguldījums. Iesaisties un palīdzi mums veidot Baznīcu redzamu un klātesošo sabiedrībā!

Pateicībā par jūsu atbalstu, turpmāk reizi ceturksnī Rīgas arhibīskaps metropolīts Zbigņevs Stankevičs Rīgas Svētā Jēkaba katedrālē svinēs Svēto Misi KABIA ziedotāju nodomā.

Paldies, ka mūsu darbu novērtējat, paldies par ieteikumiem un komentāriem, kurus saņemam, lai KABIA darbību varam uzlabot un attīstīt. Paldies par jūsu ziedojumiem, kas mums palīdz Labo Vēsti nest tālāk sabiedrībā.

KABIA

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti