Ceļā uz Jauniešu dienām Lisabonā ar “Pro Sanctitate” un svētajiem

No 2023. gada 1. augusta līdz 6. augustam Portugāles galvaspilsētā Lisabonā kārtējo reizi norisināsies Pasaules Jauniešu dienas, kuras Covid-19 pandēmijas dēļ tika pārceltas no 2022. gada uz nākamo gadu. Kā gaidāmo Jauniešu dienu moto pāvests Francisks ir izvēlējies vārdus no Lūkas evaņģēlija: “Marija cēlās un steigšus aizgāja.” (Lk 1, 39)

Gatavojoties šim visas pasaules jauniešiem tik nozīmīgajam pasākumam, kustība “Pro Sanctitate” aicina jauniešus šī gada laikā tuvāk iepazīt Jauniešu dienu svētos aizbildņus un sekot viņu piemēram. Kustība norāda, ka nākamgad plāno organizēt braucienu jauniešiem uz Portugāli, taču uzskata, ka pirms brauciena ir nepieciešams svētkiem sagatavoties, tāpēc katru trešdienu pl. 18.30 gan tos jauniešus, kas plāno doties uz Lisabonu, gan arī ikvienu citu jaunieti aicina uz jauniešu vakariem. To laikā būs iespēja vairāk uzzināt par Jauniešu dienu svētajiem aizbildņiem un iedziļināties viņu dzīvesstāstos.

Vissvarīgākā Jauniešu dienu aizbildne ir Jaunava Marija. Viņa ir tā, kas nes Jēzu citiem un ir paraugs arī mūsdienu pasaulē. Tāpat kā ticības piemēri jauniešiem var kalpot svētais Jānis Pāvils II, kurš ir Pasaules Jauniešu dienu iedibinātājs, svētais Jānis Bosko, svētais Vincents. Jauniešu dienu aizbildņu rindās jāmin arī svētie, kas atstāja Lisabonu, lai nestu pasaulei Evaņģēliju: svētais Antonijs, svētais Bartolomejs, Jānis no Brito.

Lisabonas Jauniešu dienu dalībniekiem īpašā veidā tiek piedāvāts iedziļināties vēl dažu svēto dzīvesstāstos, kuru dzīve bija saistīta ar Portugāli. Tā ir Džoana no Portugāles, karaļa Alfonso V meita, kura deva priekšroku klostera dzīvei, nevis kronim. Tas ir jezuīts Džovanni Fernandess, kurš tika nogalināts 1570. gadā pie Kanāriju salām, kad viņš kā misionārs bija ceļā uz Brazīliju. Tā ir Marija Klāra no Bērna Jēzus, jauna aristokrāte, kura, kļuvusi par bāreni, nolēma kļūt par aizmirsto “māti”, nodibinot Bezvainīgās ieņemšanas franciskāņu viesmīlīgo māsu kongregāciju.

Kustība “Pro Sanctitate” tāpat aicina neaizmirst, ka svēti cilvēki joprojām dzīvo un ir dzīvojuši pavisam nesen, arī 20. gadsimtā. Viens no tādiem bija Pjērs Džordžo Frassati, kurš, kāpjot Alpos un kalpojot nabadzīgajiem, ar prieku, dinamismu un žēlsirdību izdzīvoja Evaņģēliju līdz savai nāvei Turīnā 24 gadu vecumā. Tāds bija svētīgais skauts Marčello Kalo, kurš nomira 1945. gadā Mauthauzenas koncentrācijas nometnē, kur veica apustulātu, neskatoties uz skarbajiem koncentrācijas nometnes apstākļiem. Tādi bija Kjara “Luce” Badano un 2006. Gadā mirušais Karlo Acutis, kurus slimība piemeklēja jau pusaudžu vecumā. Viņi izdzīvoja ciešanas kopā ar krustā sisto Kristu, atstājot spilgtu ticības liecību mūsdienu jauniešiem.

Kustības “Pro Sanctitate” pārstāve Apustuliskā Oblāte Rita Refalo norāda, ka katrā jauniešu vakarā būs iespēja “satikties” ar vienu no šiem svētajiem, kopā lūgties un slavēt Kungu.

Tikšanās norisināsies “Pro Sanctitate” centrā Rīgā, Republikas laukumā 3, 226. Papildu informāciju var saņemt, zvanot uz tālruni 26319789.

KABIA

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti