Miris bijušais apustuliskais nuncijs Baltijas valstīs arhibīskaps Enders

Šī gada 19. decembrī 85 gadu vecumā Itālijas galvaspilsētā Romā mūžībā devās emeritētais arhibīskaps Ervins Jozefs Enders, kurš 90. gadu beigās kā apustuliskais nuncijs kalpoja Baltijas valstīs.

E. J. Enders dzimis 1937. gada 7. septembrī Steingrundā Lejassilēzijas provincē (tagad Kamjennā, Polijā). Studējis filosofiju un teoloģiju Minsterē, Vācijā, kā arī Pontifikālajā Gregora universitātē un Germanicum kolēģijā Romā. 1965. gada 10. oktobrī viņš tika ordinēts par priesteri, piecus gadus vēlāk viņš aizstāvēja savu doktordarbu un iestājās Svētā Krēsla diplomātiskajā dienestā.

Viņš ir bijis apustuliskais nuncijs Sudānā un Sarkanās jūras reģionā. Laikā no 1997.gada līdz 2001. gadam bija apustuliskais nuncijs Baltijas valstīs, vienlaikus veicot arī Igaunijas apustuliskā administratora pienākumus. Liepājas diecēzes portālā katedrale.lv lasāms, ka 2000. gada 25. martā arhibīskaps E. J. Enders vadīja konsekrācijas dievkalpojumu Liepājas Svētā Jāzepa katedrālē, kura laikā par Liepājas diecēzes koadjutorbīskapu – bīskapu ar pēcteča tiesībām pārņemt Liepājas bīskapa sēdekli iesvētīja diecēzes ģenerālvikāru Vilhelmu Lapeli OP.

E. J. Enders bijis apustuliskais nuncijs Čehijā, pēc tam arī Vācijā.

Mūžīgo mieru dod viņam, Kungs, un mūžīgā gaisma lai atspīd viņam!

KABIA

Dalīties ar rakstu

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on linkedin
Share on telegram

Saistītie raksti